Przeskocz do treści

5 medali Pucharu Polski dla słupskich węży

pp2016

W sobotę odbył się VI Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu. Tym razem w Luboniu koło Poznania wystartowało blisko siedmiuset zawodników z całej Polski rywalizując w formule bez kimon. Jak co roku tą właśnie imprezą rozpoczynamy cykl startów. Do Lubonia pojechała nasza dziewięcioosobowa reprezentacja. W ostatniej chwili za sprawą kontuzji z tego grona wypadł nasz najaktywniejszy zawodnik Artur Kęska.

Najlepszy wynik osiągnął Paweł Szymański w kategorii adult niebieskie pasy +97,5 kg zdobywając złoty medal. Pierwsze miejsce tak ważnej imprezy to już wielki wyczyn należy jednak wspomnieć o pewnych faktach. 14455800_1218332404895660_216270723_oPaweł jest białym pasem BJJ lecz kilka lat temu w okresie studiów uczęszczał na treningi MMA. Chcąc być uczciwym względem rywali, a przede wszystkim względem własnego sumienia wystartował w dywizji niebieskich pasów. Dodatkowo nasz zawodnik musiał nie tylko zmagać się z rywalami na macie ale również z ciężkim przeziębieniem. Mimo przeciwności udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie chcemy zapeszać ale ten medal może być zwiastunem narodzenia się nowej gwiazdy z teamu Serpentes.

Pozostałe zdobycze medalowe:

  • 2 m. Radosław Bakun ? masters niebieskie pasy do 85,5 kg
  • 2 m. Jarosław Bilewicz ? masters niebieskie pasy +97,5 kg
  • 3 m. Karol Słowik ? masters niebieskie pasy do 85,5 kg
  • 3 m. Mateusz Machola ? juniorzy do 71,5 kg

Nie można nie wspomnieć od dobrej postawie Rafała Zuchniaka dla którego sobotni start był debiutem w dywizji purpurowych pasów. Mimo, iż nie udało się stanąć na podium to Rafał pokazał dobre walki odpadając dopiero w ćwierćfinale czyli o włos od medalu.

Podsumowując 5 medali Pucharu Polski to dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Cieszymy się z sukcesu lecz już rozpoczynamy przygotowania do mistrzostw Polski w kimonach, które odbędą się w październiku w Legionowie.

Podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu dla sklepu z odżywkami NAMASE.PL

pp2016a