Przeskocz do treści

Węże nie zapadają w sen zimowy. Kęska i Machola z medalami..

Grudzień to przede wszystkim okres przygotowawczy do sezonu startowego kiedy kształtowana jest motoryka oraz wdrażane są nowe rozwiązania taktyczno-techniczne. Efektywność przepracowania tego cyklu zależy od indywidualnego podejścia do każdego zawodnika. Mając powyższe na uwadze trzech naszych zawodników zdecydowało się na starty w turniejach maksymalnie urealniając tym samym walki sparingowe. Pomimo, że zajmowane lokaty miały drugorzędne znaczenie to i tak cieszy fakt, że kolekcja medali Klubu wzbogaciła się o kolejne krążki.

Przemysław Błoński Jr. oraz Artur Kęska wzięli udział w zawodach Scotland National Pro Jiu-Jitsu Championship, które odbyły się w Edynburgu. Przemek jako młody, perspektywiczny zawodnik miał się obyć z atmosferą zagranicznych zawodów. Trema, która była jak najbardziej do przewidzenia spowodowała, że odpadł on z turnieju w pierwszej rundzie. Czas pokaże czy ta nauka zaowocuje w przyszłorocznych eliminacjach do mistrzostw świata.Dla Artura, który ostatnio borykał się z kontuzją była to przede wszystkim próba zniwelowania wynikających z tego braków startowych.Postawą na zawodach potwierdził, że wraca do formy.
Medale zdobyte  przez Artura Kęskę:
- srebro ? niebieskie pasy do 92 kg (no-gi)
- srebro ? niebieskie pasy do 94 kg (gi)
- srebro ?niebieskie pasy open (gi)

W Luboniu koło Poznania w zawodach Winter Open wystartował Mateusz Machola. W tej ostatniej w tym roku imprezie BJJ w naszym kraju walczyło ponad 400 zawodników. Mateusz jest bardzo ambitnym zawodnikiem, który w przyszłym roku zadebiutuje jako adult (senior) dlatego każdy start w zawodach jest dla niego dobrą możliwością pozyskania cennego doświadczenia.
Medale zdobyte przez Mateusza Macholę:
- złoto ? junior do 74 kg (gi)
- srebro ? junior do 74 kg (no-gi)