Przeskocz do treści

Team Moreira

Od 2010 roku Klub Sportowy Serpentes Słupsk jest członkiem rodziny Team Moreira. Przez co mamy zaszczyt uczyć się od niekwestionowanego światowego autorytetu w brazylijskim jiu-jitsu mistrza Joe Moreira.

moreira1 Joe Moreira

  • Czerwono-biały pas w brazylijskim jiu-jitsu
  • 3 dan judo
  • Czarny pas Ruas Vale Tudo
  • Mistrz Joe Moreira ma ponad 50 lat doświadczenia w sztukach walki
  • Walczył na UFC 8 i 14
  • Założyciel United States Federation of Brazilian Jiu Jitsu

Jose Carlos Moreira, legenda brazylijskiego jiu-jitsu, znany jako Joe Moreira, od początku musiał mierzyć się z trudnościami, przychodząc na świat 3 lipca 1961 roku w taksówce tuż przed szpitalem w Rio de Janeiro. Ciemna skóra i jasne włosy były przyczynkiem do nadania mu przezwiska "Macaco", co po portugalsku oznacza "Małpę". Jego starszy brat, Marcos, zachęcił pięcioletniego Joego do rywalizacji sportowej w judo. Pierwszy tytuł dla zespołu uniwersytetu Gama Filho zdobył już w wieku sześciu lat! Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczął karierę pod okiem Mauricio LaCerdy. Mając dziewięć lat przeniósł się do legendarnej szkoły Carlsona i Rollsa Gracie, gdzie jego nauczycielami byli głównie Reyson Gracie oraz Pinduka. Po drugiej stronie ulicy znajdowała się sala Reylsona Gracie, bratanka i ucznia Helio Gracie. Okazja do potrenowania tam zaowocowała przeprowadzką i klub ten stał się dla Joego domem na kolejnych piętnaście lat. Trenował głównie pod okiem samego Reylsona, któremu spodobał się styl walki młodego zawodnika i przygotowywał go do pełnienia funkcji instruktora. Podczas nauki u mistrza Reylsona Moreira uczył się także organizacji turniejów i zawodów, co pomogło mu w przyszłości zorganizować Atlantico Sul, jeden z najważniejszych turniejów bjj w Brazylii.
Na czarny pas promował go w 1984 roku mistrz Francisco Mansour. Dzięki startom na większości najważniejszych turniejów jiu-jitsu w latach osiemdziesiątych, takich jak Copa Company, Copa Lightning Bolts i Copa Cantao, kolekcja tytułów Joego bardzo szybko urosła. Udział w wymienionych zawodach dał mu szacunek i reputację jednego z najtwardszych zawodników swoich czasów.

Joe Moreira jest żonaty, ma czworo dzieci i mieszka w Newport, California. Prowadzi zgrupowania i daje prywatne lekcje na całym świecie. Jako niepodważalny autorytet w bjj, nadał ponad sto czarnych pasów oraz wydał 38 filmów instruktażowych, które są uważane za jedne z najlepszych w USA.

Dwuczęściowy wywiad z Joe Moreira (po angielsku):