Przeskocz do treści

Przedszkolaki

Trening brazylijskiego jiu-jitsu oferuje unikalne połączenie wysiłku psychicznego i fizycznego. Jako sport BJJ jest z pewnością zjawiskiem jedyny w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że dzieci w każdym wieku uwielbiają tę formę aktywności. Dla przedszkolaków przygotowany jest specjalny program składający się z ćwiczeń ogólnorozwojowych wzbogacony o elementy brazylijskiego jiu-jitsu, a to wszystko dobrane do rozwoju psychomotorycznego dziecka. BJJ dla dzieci to aktywność fizyczna oparta na zabawie, która zachęca do logicznego myślenia.
Do większości dyscyplin sportowych przyjmowane są dzieci nie wcześniej niż w wieku 6 - 7 lat. Chodzi o to, że w tym wieku dzieci mają już pewien stopień dyscypliny i rozumieją hierarchię nauczania. Trudno jest utrzymać uwagę dzieci, nawet w najbardziej sprzyjających okolicznościach. W brazylijskim jiu-jitsu jest zupełnie inaczej, my przyjmujemy już 4-latki. Pomimo, że jest to sztuka walki wymagająca pewnego stopnia dyscypliny, tak nienaturalnej dla przedszkolaków, to dzieci pozostają podczas zajęć skupione i rzeczywiście zainteresowane. Zajęcia jiu-jitsu dla najmłodszych są tak zabawne, że dzieci po prostu je uwielbiają i po zakończonym treningu nie chcą opuszczać sali. Nauka dyscypliny poprzez zabawę, a jednocześnie rozwój fizyczny i psychiczny to zadanie, którego niewiele platform edukacyjnych może skutecznie zapewnić.

Uwaga dla rodziców!
Nie zmuszaj swoich dzieci do niczego. Zapisz swoje dziecko na treningi BJJ ze względu na jego rozwój osobisty. Nie spodziewaj się, że Twoja pociecha, która zacznie trenować, od razu zostanie mistrzem świata. Jeśli jednak pozwolisz dziecku trenować we własnym tempie, z pewnością osiągną wszystkie korzyści, niezależnie od tego, czy będzie trenować przez 3 czy 30 lat.


Skrót treningu przedszkolaków